Zabiegi na włosy – wybierz coś dla siebie i pozwól sobie na chwilę przyjemności

Korzystanie z różnego rodzaju zabiegów na włosy poprawia ich kondycję, wzmacnia je i sprawia, że wyglądają zdrowo. Wystarczy poświęcić chwilę czasu, by uwydatnić ten atut i cieszyć się modną fryzurą, która przyciągnie spojrzenie mężczyzn. Warto jednak pamiętać o tym, by dobrać konkretny zabieg do rodzaju swoich włosów. Pozwoli to na wzmocnienie ich kondycji i poprawienie wyglądu. W artykule podpowiadamy, czym należy się kierować podczas podejmowania decyzji.

Rodzaje zabiegów na włosy

Włosy możemy pielęgnować na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Innym ważnym aspektem jest również rodzaj kosmyków. Nie możemy zapominać o tym, że w przypadku burzy loków nie stosujemy takich samych zabiegów, jak w przypadku prostych włosów. Oto lista najbardziej popularnych zabiegów proponowanych przez profesjonalnych fryzjerów:

  • keratynowe prostowanie włosów
  • sauna na włosy
  • mezoterapia skóry głowy
  • botoks na włosy

Każdy z tych sposobów pielęgnacji ma na celu poprawę zdrowia kosmyków, czego dodatkowym atutem jest również korzystniejszy wygląd wizualny. Przed umówieniem się do fryzjera warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnej usługi. Poniżej przedstawiamy zalety poszczególnych zabiegów na włosy oraz wskazania do ich zastosowania.

Kiedy stosować keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to metoda, na którą powinny zdecydować się osoby z puszącymi się włosami. Efekt końcowy zabiegu docenią panie, które na co dzień mają problemy z ułożeniem idealnej fryzury lub utrzymaniem jej w odpowiedniej formie przez dłużej niż kilka godzin. 

 

Keratyna jest białkiem – naturalnym budulcem włosa. Wprowadzenie jej w strukturę łusek pozwala je zamknąć. Dzięki temu pasma mienią się, niczym gładka tafla wody. Zabieg na włosach można wykonać samodzielnie w domu. Zestaw do keratynowego prostowania włosów kosztuje nieco ponad 100 zł. Jest to jednak dość pracochłonny proces i warto zostawić go specjalistom.

Czy sauna na włosy jest dla mnie?

Tę metodę pielęgnacji polecamy szczególnie w przypadku bardzo osłabionych, zniszczonych i łamliwych włosów. Można z niej skorzystać również po powrocie z urlopu, kiedy kosmyki były narażone na długotrwałe działanie słonej wody lub wysokiej temperatury. Zadaniem sauny jest umożliwienie składnikom odżywczym z maski wsiąknięcie w strukturę łuski. W procesie pomaga para wodna. Dzięki saunie włosy stają się nawilżone i zregenerowane. Zabieg można wykonać domowymi sposobami lub w salonie fryzjerskim.

Czym jest botoks na włosy?

Tym zabiegiem na włosy powinny zainteresować się osoby, których włosy straciły swój blask i witalność. Specjalne składniki, taki jak: kolagen, kwas hialuronowy oraz wyciąg z jagód acai mają za zadanie przywrócić pasmom, elastyczność, gładkość i miękkość, dzięki czemu staną się lśniące i przyjemne w dotyku. Sam zabieg nie jest skomplikowany. Polega na umyciu włosów szamponem otwierającym łuski. Następnie na kosmyki nakłada się serum, a a nie maskę. Kosmetyki pozostawia się na ok 20 min. Potem wystarczy spłukać i wysuszyć włosy.

Czy warto skorzystać z mezotrapii skóry głowy?

Mezoterapię skóry głowy rekomendujemy osobom, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę bogatopłytkowego osocza lub specjalnych preparatów, które mają za zadanie wzmocnić mieszki włosowe i pobudzić cebulki. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak by efekt był pełny powinno się wykonać serię czterech sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *