Kawa z mlekiem czy bez? Przeczytaj i delektuj się nią bez obaw

Espresso, doppio, latte a może mokka? Na rynku dostępne są różne rodzaje kaw, które pozwalają na wybranie ulubionego smaku i dopasowanie swoich preferencji. Coraz więcej ludzi zastanawia się, jaka kawa z mlekiem czy bez jest zdrowa i ma korzystny wpływ na organizm. 

Czy można bez obaw pić ten cudowny, pobudzający napój? A może posiada jeszcze jakieś właściwości zdrowotne? Koniecznie przeczytaj, co mamy Ci do powiedzenia! 

Czy kawa z mlekiem jest zdrowa?

Korzyści płynące ze spożywania tradycyjnej kawy zna chyba każdy z nas. Świetnie pobudza organizm, pozytywnie wpływa na ożywienie umysłu, zwiększa przepływ krwi, podnosi ciśnienie i zdaje się być idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Dodatkowo mała czarna przyśpiesza metabolizm i jest bardzo lubiana podczas prowadzenia diety. 

Jej przeciwieństwem zdaje się być kawa z mlekiem. Choć jest uwielbiana ze względu na walory smakowe, to jednak posiada znacznie więcej kalorii niż tradycyjna czarna filiżanka. Dowolność kompozycji sprawia, że to właśnie my decydujemy, ile w ostateczności spożyjemy kalorii w jednej małej szklance. 

Wchłania się nieco wolniej do organizmu, przez co jej działanie pobudzające jest słabsze. Kawa z mlekiem z całą pewnością nie jest szkodliwa dla organizmu, jedynie wpływa na wolniejszy metabolizm, nie powodując tym samym negatywnych skutków dla zdrowia. 

Jakie są kompozycje takiej kawy? 

Kawa z mlekiem czy bez? Cóż, to trudne pytanie dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z tym niebagatelnym napojem. Wybierając tradycyjną kawę, możemy liczyć na pobudzenie wiążące się z delikatnym smakiem goryczy. Choć nie każdy przepada za wersją bez cukru, to jednak jest ona najbardziej praktyczna dla naszego organizmu. Decydując się na zabielany napój, możemy liczyć na następujące opcje: 

  • tradycyjna kawa z mlekiem jako cappuccino; 
  • latte – trójwarstwowe z delikatną pianą 
  • mokka – pozbawiona piany, aczkolwiek urzekająca smakiem i delikatnością; 
  • kawa z mlekiem, bitą śmietaną i kakao – to chyba najbardziej kaloryczny napój jednak posiadający niesamowite walory smakowe; 
  • a także wiele innych, ogranicza nas tak naprawdę tylko własna wyobraźnia 

Wielu ludzi wybiera także wersję irlandzkiej kawy, w której znajdziemy mleko, bitą śmietanę, a także… whisky! To świetna alternatywa na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi. 

Kawa z mlekiem a dieta 

Wiemy, jak ważne jest zachowanie właściwiej ilości kalorii podczas trwania diety. Choć kawa z mlekiem uznawana jest za napój dostarczający zbyt dużej ilości węglowodanów do organizmu, to jednak wcale nie musi tak być! Na diecie możemy skorzystać z mleka sojowego, odtłuszczonego, kokosowego czy bez laktozy. Takie warianty dalej pozwolą cieszyć się dietą a przy tym delektować się smakiem ulubionej kawy. 

Spożywanie raz dziennie takiego wariantu kawowego nie oznacza niepowodzenia w diecie. Wystarczy tylko uwzględnić tę codzienną przyjemność podczas liczenia kalorii i bez obaw rozkoszować się swoim ulubionym smakiem. Jeśli obawiasz się o nadmiar kalorii, to zawsze możesz wykonać dodatkowe ćwiczenia, bądź zrezygnować z dodawania cukru. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *