Jak skutecznie kręcić włosy prostownicą? Piękne loki krok po kroku

Loki są obecnie modnym trendem u kobiet. Najbardziej znanym narzędziem do ich wykonania jest lokówka, a jak można skutecznie zakręcić włosy prostownicą? Sprawdzamy!

Jak kręcić włosy prostownicą – skuteczny sposób bez użycia lokówki

Większość kobiet posiada w swojej kosmetyczce zarówno prostownicę jak i lokówkę. Zdecydowanym udogodnieniem i oszczędnością miejsca będzie używanie wyłącznie prostownicy zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów. Czas używania jej będzie podobny w obu przypadkach, jednak loki zrobione prostownicą wyglądają bardziej naturalnie i świeżo.

Na rynku dostępne są aktualnie prostownice z delikatnie zaokrąglonymi brzegami, co pozwala na uzyskanie większego skrętu, jednak tradycyjne urządzenia przeznaczone wyłącznie do prostowania również idealnie się sprawdzą, aby skutecznie zakręcić włosy.

Jak w prosty sposób zrobić loki na prostownicy 

Loki na prostownicy można uzyskać w kilka chwil. Wystarczy wykonanie paru prostych kroków, a dodatkowo przyda się kilka spinek do włosów, które pomogą oddzielić gotowe loki od tych, które czekają na swoją kolej do kręcenia.

Jak  zrobić loki bez lokówki i zakręcić je prostownicą?

  • W pierwszej kolejności podłączamy prostownicę do prądu, aby się nagrzała.
  • Dzielimy włosy na kilka części i spinamy spinkami. Jedną część pozostawiamy luźną.
  • Bierzemy luźną część włosów i dzielimy na kilka pasm.
  • Jedno z pasm wkładamy między płytki nagrzanej prostownicy. Prostownica powinna znajdować się blisko nasady włosów (jak najbliżej głowy), jednak należy być ostrożnym, aby nie poparzyć skóry głowy.
  • Gdy pasmo włosów znajduje się już między płytkami prostownicy, przekręcamy nią o 180 stopni aby była „owinięta” włosami z każdej strony.
  • Delikatnie przesuwamy prostownicę wzdłuż pasma włosów do momentu aż końcówki włosów „wyślizgną” się spomiędzy płytek prostownicy.
  • Tak samo postępujemy z każdym pasmem a następnie z każdą częścią włosów spiętych spinkami.

WAŻNA WSKAZÓWKA: pasma okalające twarz powinny być „odkręcone” od twarzy – kierunek skrętu powinien być na zewnątrz. Dzięki temu włosy będą wyglądały jak „muśnięte wiatrem”.

 Co zrobić, aby loki trzymały się jak najdłużej? 

         Trwałość loków uzależniona jest od pielęgnacji włosów przed zabiegiem kręcenia, a także po zabiegu. Przed kręceniem ważne jest, aby umyć włosy – dzięki temu będą świeże i błyszczące. Aby kręcenie włosów prostownicą było skuteczne, a skręt pasm był mocny i wytrzymał długi czas można w umyte, lekko wilgotne włosy wytrzeć piankę do włosów. Sama pianka pozwala na wymodelowanie, nawilżenie i lekkie usztywnienie, a dodatkowa wysoka temperatura, którą oddaje ciepło prostownicy sprawi, że zakręcone pasmo zachowa swój kształt.

Skuteczność kręcenia włosów na prostownicy wspomoże także każdorazowe spryskanie zakręconego pasma lakierem do włosów, lecz w niewielkiej ilości, ponieważ zbyt duże obciążenie loków środkami modelującymi może je zbytnio obciążyć, co przyczyni się do szybkiego rozprostowania się włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *